13/4*32,8-1,12*3,5

0,2 * (51/4+6,1) + 0,01*3

+3
Ответы (1)
  1. 30 января, 22:50
    0
    13/4*32,8-1,12*3,5 = 102,68

    1) 13/4 = 3,25

    2) 3,25*32,8 = 106,6

    3) 1,12*3,5 = 3,92

    4) 106,6-3,92 = 102,68

    0,2 * (51/4+6,1) + 0,01*3 = 3,74

    1) 51/4 = 12,75

    2) 12,75+6,1 = 18,85

    3) 0,2*18,85 = 3,77

    4) 0,01*3 = 0,03

    5) 3,77-0,03 = 3,74