600-60:6:2 = 960-640: (4+4) * 2=

(600-60) : 6:2 = (960-640) : 4+4*2=

+4
Ответы (2)
  1. 15 ноября, 15:24
    0
    600-60 : 6 : 2 = 45

    1) 600-60 = 540

    2) 540 : 6 = 90

    3) 90 : 2 = 45

    960-640: (4+4) * 2 = 80

    1) 960 - 640 = 320

    2) 4+4 = 8

    3) 320 : 8 = 40

    4) 40 * 2 = 80
  2. 15 ноября, 15:50
    0
    600-60:6:2=595

    1) 60:6=10

    2) 10:2=5

    3) 600-5=595

    960-640: (4+4) * 2=800

    1) 4+4=8

    2) 640:8=80

    3) 80*2=160

    4) 960-160=800

    (600-60) : 6:2=45

    1) 600-60=540

    2) 540:6=90

    3) 90:2=45

    (940-640) : 4+4*2=83

    1) 940-640=300

    2) 300:4=75

    3) 4*2=8

    4) 75+8=83