100 000 + 60 помножить (140 000 - 84240 : 120) + 9600 : 24

+1
Ответы (1)
  1. 16 июля, 03:09
    0
    1) 84240:120=720

    2) 140000-720=139280

    3) 60*139280=8356800

    4) 9600:24=400

    5) 100000+8356800=8456800

    6) 8456800+400=8457200