0,8 - (1,5x-2) = - 0,8+4,5x

+2
Ответы (1)
  1. 25 июня, 13:52
    0
    0,8-1,5 х+2=-0,8+4,5 х

    -1,5 х-4,5 х = - 0,8 - 0,8 - 2

    -6 х = - 3,6

    х=-3,6: (-6)

    х=0,6