2 5/6*1 7/9+5/6-3/9:4/5

+1
Ответы (1)
  1. 14 января, 08:09
    0
    1) 25/6*17/9=425/54=7 47/54

    2) 3/9:4/5=5/12

    3) 425/54+5/6=425/54+45/54=470/54=8 16/27

    4) 8 16/27-5/12=940/108-45/108=895/108=8 31/108