Упростите выражения:

А) 5 у - (у+2) - 4 * (у-7) + у

18 + (а+9) - 5 * (а-2) + 15 а

4x - (X+2) - 7 * (X-1) - x

+1
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 14:25
    0
    5 у - (у+2) - 4 * (у-7) + у=5 у-у-2-4 у+28+у=у+26

    18 + (а+9) - 5 * (а-2) + 15 а=18+а+9-5 а+10+15 а=11 а+37

    4x - (X+2) - 7 * (X-1) - x=4 x-x-2-7x+7-x=-5x+7=7-5 x