954 • 36 789 - 954 • 28 749 - 2 877 790 : (14 038 : 1 + 0 • 54 786) Решите

+4
Ответы (1)
  1. 10 апреля, 06:23
    0
    954*36 789-954*28 749-2 877 790: (14 038:1+0*54 786) = 7 669 955 1) 0*54 786=0 2) 14 038:1=14 038 3) 14 038+0=14 038 4) 954*36 789=35 096 706 5) 954*28 749=27 426 546 6) 35 096 706-27 426 546=7 670 160 7) 2 877 790:14 038=205 8) 7 670 160-205=7 699 955