A) - 28+20: (-4) ; б) 4,8*6,37+4,8*3,63

+1
Ответы (2)
  1. 6 мая, 01:37
    0
    -28-5=-33

    4,8 * (6.37+3.63) = 4.8*10=48
  2. 6 мая, 02:22
    0
    -28+20 / (-4) = - 33

    20 / (-4) = - 5

    -28 + (- 5) = - 33

    4,8 * 6,37 + 4,8 * 3,63 = 48

    4,8*6,37=30,576

    4,8*3,63=17,424

    30,576+17,424 = 48