17: (3/5+1/4) + (7/8-1/4) * (4/5) ^2

+2
Ответы (1)
  1. 19 июня, 08:58
    0
    3/5+1/4=12/20+5/20=17/20

    7/8-1/4=7/8-2/8=5/8

    17:17/20=17*20/17=20

    5/8 * (4/5) ^2=5/8 * (4/5) ^2=5/8*16/25=2/5+20=20,4