13 - (6,6 - 2 8/15) * 3

50 - (3 3/4 + 6,5) : 0,25

+5
Ответы (1)
  1. 9 февраля, 10:59
    0
    13 - (66/10-38/15) * 3=13 - (198/30-76/30) * 3=13 - (122/30) * 3=13 - (61/15) * 3=13-12.2=0.8

    50 - (15/4+6.5) / 0.25=50 - (3.75+6.5) / 0.25=50-10.25/0.25=50-41=9