4 2/9 + 3 4/9 - 6 5/9 = ?

3 - 2 3/11 + 2 5/11 = ?

(8 1/8 - 5 7/8) + 2 5/8 = ?

(9 1/5 - 3) - 2 4/5 = ?

3 3/8 + (1 2/8 - 3/8) = ?

(5 3/7 + 2 1/7) - 4 5/7 = ?

+3
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 08:19
    0
    38/9+31/9-59/9=38+31-59/9=10/9

    33/11-25/11+27/11=35/11

    (65/8-47/8) + 21/8 = 18/8+21/8=39/8

    (46/5-15/5) - 14/5=17/5

    27/8 + (10/8-3/8) = 34/8

    (38/7+15/7) - 29/7=24/7