Решите уравнения за 6 класс а) - 4 1/3:x==6 2/3 г) - 380: (-20) ж) x:3/5=-0,5 к) 48: (-480) н) - 780: (-1)

+5
Ответы (1)
  1. 30 марта, 15:09
    0
    а) х=2 1/3 - 13/3 х=20/3 х=-13/3 : 20/3=2 1/3

    ж) х=-0,3 3/5=0,6 х/0,6=-0,5 х=0,6*-0,5 = - 0.3

    к) 48 / (-480) = - 0,1

    н) - 780 / (-1) = 780

    г) - 380 / (-20) = 19