1) 3 3/7 + 1 3/14 * (8 3/5 - 1 3/5) = ?

2) 2 5/9 * 2 1/4 - 6 2/9 * 3/8=?

3) (6 2/5 * 2 11/12 - 16) * 2 1/4=?

+2
Ответы (1)
  1. 7 марта, 13:30
    0
    3 3/7 + 1 3/14 * (8 3/5 - 1 3/5) = 11 13/14

    1) 8 3/5 - 1 3/5 = 7

    2) 1 3/14 * 7 = 17/14 * 7 = 17/2 = 8 1/2

    3) 3 3/7 + 8 1/2 = 3 6/14 + 8 7/14 = 11 13/14

    2 5/9 * 2 1/4 - 6 2/9 * 3/8 = 3 5/12

    1) 2 5/9 * 2 1/4 = 23/9 * 9/4 = 23/4 = 5 3/4

    2) 6 2/9 * 3/8 = 56/9 * 3/8 = 7/3 = 2 1/3

    3) 5 3/4 - 2 1/3 = 5 9/12 - 2 4/12 = 3 5/12

    (6 2/5 * 2 11/12 - 16) * 2 1/4 = 6

    1) 6 2/5 * 2 11/12 = 32/5 * 35/12 = 56/3 = 18 2/3

    2) 18 2/3 - 16 = 2 2/3

    3) 2 2/3 * 2 1/4 = 8/3 * 9/4 = 2 * 3 = 6