Решите уравнение разложив на множители: А) 3 х (в квадрате) - х = 0

+2
Ответы (2)
  1. 26 марта, 03:28
    0
    3x^-x=0

    x (3x-1) = 0

    x=0 или 3x-1=0

    3x=1

    x=1/3

    x = (примерно) 0,3
  2. 26 марта, 04:59
    0
    3x²-x=0

    x (3x-1) = 0

    x=0 или 3x-1=0

    3x=1

    x=1/3

    3x (x-1/3) = 0