Дзеци спали 3 частку сутак. чвэрчь астатняга часу яны правяли на дварэ. кольки часу гуляли дзеци

+5
Ответы (1)
  1. 14 апреля, 20:46
    0
    Сутки 24 часа значит:

    24:4=6 (1 часть суток)

    6*3=18 (спали дети)

    24-18=6 (часов гуляли дети)