а) - 12*3/4-2*5/12=

б) - 12 * (3/4-2) * 5/12=

+2
Ответы (1)
  1. 27 октября, 14:42
    0
    а) - 12*3/4-2*5/12=-9 5/6

    1) - 12*3/4=-9

    2) 2*5/12=5/6

    3) - 9-5/6=-59/6 = - 9 5/6

    б) - 12 * (3/4-2) * 5/12=1 1/4

    1) 3/4-2=-1/4

    2) - 12 * (-1/4) = 3

    3) 3*5/12=5/4=1 1/4