a) 73,12 - (5,34 + 13,12) б) 101,3 + (84,7 + 1,11)

+5
Ответы (1)
  1. 7 января, 04:14
    0
    a) 73,12 - (5,34 + 13,12) = 54,66

    1. 5,34+13,12=18,46; 2.73,12-18,46=54,66;

    б) 101,3 + (84,7 + 1,11) = 187,11

    1.84,7+1,11=84,81; 2.101,3+84,81=187,11;