3 (3 х-1) + 5=8 (х+2) + 3 - 5 (у-7) = 30 - (2 у+1) - 4,5 (х+3) - 1=7,2-5 (х-2) 3 (2,4 т-3,5) + 6=9,7 т-3 5 1/3-4 2/9 х=1/9 (х-3) (3/5+3 5/6 х) * (-6) = 6 - (3 х-1 1/2)

+2
Ответы (1)
  1. 22 декабря, 07:18
    0
    1) 3 (3 х-1) + 5=8 (х+2) + 3 2) - 5 (у-7) = 30 - (2 у+1) 3) - 4,5 (х+3) - 1=7,2-5 (х-2)

    9 х-3+5=8 х+16+3 - 5 у+35=30-2 у-1 - 4,5 х-13,5-1=7,2-5 х+10

    9 х+2=8 х+19 - 5 у+2 у=29-35 - 4,5 х-14,5=17,2-5 х

    9 х-8 х=19-2 - 3 у=-6 - 4,5 х+5 х=17,2+14,5

    х=17. у=2. 0,5 х=31,7 х=63,4

    4) 3 (2,4 т-3,5) + 6=9,7 т-3 5 5) 1/3-4 2/9 х=1/9 (х-3)

    7,2 т-10,5+6,9=9,7 т-35 1/3-4 2/9 х=1/9 х-1/3

    7,2 т-9,7 т=-35+10,5-6,9 - 4 2/9 х-1/9 х=-1/3-1/3

    2,5 т=-31,4 - 4 1/3 х=-2/3

    т = 12,56 х=2/13

    6) (3/5+3 5/6 х) * (-6) = 6 - (3 х-1 1/2)

    -18/5-23 х=6-3 х+1 1/2

    -23 х+3 х=6+1 1/2+18/5

    -20 х = 111/10

    х = - 0,555