17-7.3 / (1 1//12 - 4 1//8)

+1
Ответы (1)
  1. 11 февраля, 22:42
    0
    17-7.3: (1 1/12 - 4 1/8) =

    1) 1 1/12-4 1/8=13/12-33/8=26/24-99/24=-73/24

    2) 7,3 : (-73/24) = 73/10 * (-24/73) = 1/5 * (-12/1) = - 12/5

    17 - (-12/5) = 17+12/5=17+2 2/5=19 2/5