10 дм*5-3 м: 6+5 м5 дм

(100 см в квадрате+1 дм в квадрате*7*6) - 27 дм в квадрате: 9

+5
Ответы (1)
  1. 14 августа, 12:59
    0
    1 м=10 дм

    10 дм*5-3 м: 6+5 м5 дм = 50 дм - 30 дм: 6 + 55 дм = 50 - 5+55=100 дм = 10 м

    1 кв. дм=100 кв. см

    (100 кв. см+1 кв. дм*7*6) - 27 кв. дм: 9 = (1 кв. дм + 42 кв. дм) - 3 кв. дм = 43 кв. дм-3 кв. дм=40 кв. дм