12:3.2 + (6 - (3 7/8 - 1 5/6) * 6/7) =

+5
Ответы (1)
  1. 13 мая, 17:39
    0
    12:3.2 + (6 - (3 7/8 - 1 5/6) * 6/7) = 8

    1) 3 7/8-1 5/6=31/8-11/6=49/24

    2) 49/24*6/7=7/4

    3) 6-7/4=17/4

    4) 12:3,2=15/4

    5) 15/4+17/4=8