2x+1/1,3=2,5/0,65 пропорция помогите

+1
Ответы (1)
  1. 2 августа, 01:30
    0
    (2 х+1) / 1,3=2,5/0,65

    (2 х+1) * 0,65=1,3*2,5

    1,3+0,65=3,25

    1,3 х=3,25-0,65

    1,3 х=2,6

    х=2,6:1,3

    х=2

    Проверка-

    (4+1) / 1,3=2,5/0,65

    5*0,65=1,3*2,5

    3,25=3,25