91 1/6+3 5/18

1 4/15+2 3/20

5 1/8+41 7/12

39 5/6+12 5/9

36 5/7+12 7/8

5 2/3+3/4

4+3 3/7

8 7/9+3

+2
Ответы (1)
  1. 21 сентября, 13:03
    0
    547/6 + 59/18 = (1641 + 59) / 18 = 1700/18 = 94 8/18 = 94 4/9

    19/15 + 42/20 = (76 + 126) / 60 = 202/60 = 3 11/30

    239/6 + 113/9 = (717 + 226) / 18 = 943/18 = 52 7/18

    257/7 + 103/8 = (2056 + 721) / 56 = 2777/56 = 49 33/56

    17/3 + 3/4 = (68 + 6) / 12 = 74/12 = 6 1/6

    4 + 3 3/7 = 7 3/7

    8 7/9 + 3 = 11 7/9