7/9*0,36+0,64*7/9

-1,8-х=9+2 х

+3
Ответы (1)
  1. 17 июля, 01:02
    0
    7/9*0,36+0,64*7/9 = (0,36+0,64) * 7/9=1*7/9=7/9

    -1,8-х=9+2 х

    -х-2 х=9+1,8

    -3 х=10,8

    х=10,8: (-3)

    х=-3,6