1039*10+1039*100+1039*1000

+1
Ответы (1)
  1. 26 ноября, 03:59
    0
    1039*10+1039*100+1039*1000=1039 * (10+100+1000) =

    1039*1110=1 153 290

    или так

    1039*10*1039*100+1039*1000=1039*10 * (1+10+100) =

    10390*111=1 153 290