А) 3,5 * (8,68+1,136) - 135,531:33,3

б) (8,94 + 9,39) : (7,57-1,4 * 2,05)

+4
Ответы (1)
  1. 30 апреля, 14:00
    0
    A) 3,5 х (8,68+1,136) - 135,531:33,3=30,286

    1) 8,68+1,136=9,816

    2) 3,5 х9,816=34,356

    3) 135,531:33,3=4,07

    4) 34,356-4,07=30,286

    б) (8,94 + 9,39) : (7,57-1,4 * 2,05) = 3,9

    1) 8,94+9,39=18,33

    2) 1,4 х2,05=2,87

    3) 7,57-2,87=4,7

    4) 18,33:4,7=3,9