Сравните дроби 3/5 и 3/4. 7/12 и 7/11

+4
Ответы (1)
  1. 3 июня, 20:01
    0
    3/5 = 3*4/5*4 = 12/20 < 3/4 = 3*5/4*5 = 15/20

    7/12 = 7*11/12*11 = 77/132 < 7/11 = 7*12/11*12 = 84/132