2 1/8 * 5 2/4; 7 1/8 - 2 9/10; 7,2:0,00009,8/9 : 24/72

+2
Ответы (1)
  1. 20 марта, 20:23
    0
    2 1/8 x 5 2/4=17/8 x 22/4=187/16

    7 1/8 - 2 9/10=57/8-29/10=570/80 - 232/80=338/80=169/40

    7,2 : 0,00009=80000

    8/9 : 24/72=8/9 x72/24=8/3