А) 9 5/21 - (10 2/3-3 5/28) = б) 6 13/15 + 3 7/12 - 4 9/20=

+4
Ответы (1)
  1. 14 мая, 09:05
    0
    9 5/21 - (10 2/3-3 5/28=9 5/21 - (7+56/84-15/84) = 9 5/21-7 41/84=2+20/84-41/84=2-21/84=2-1/4=1 3/4

    6 13/15+3 7/12-4 9/20=5 + (13/15+7/12-9/20)

    =5+52/60+35/60-27/60=5 60/60=6