4 х=5/7

4 4/9 : х=5/27

+5
Ответы (1)
  1. 20 февраля, 05:22
    0
    4 х=5/7

    х = 5/7 / 4 = 5/28

    4 4/9 : х=5/27

    х = 4 4/9 / 5/27 = 40/9 * 27/5 = 24