А) 14:7*9+6 * (13-7) = б) 15+7 * (18:3) - (9+8) = в) 4*7 - (5*6-3) + 8*3=

+2
Ответы (1)
  1. 19 декабря, 05:57
    0
    а) 14:7*9+6 * (13-7) = 2*9+6*6=18+36=54

    б) 15+7 * (18:3) - (9+8) = 15+7*6-17=15+42-11=46

    в) 4*7 - (5*6-3) + 8*3=28-27+24=25