Найти периметр фигуры составленной из 27 одинаковых квадратиков если ее площадь равна 108 кв. см

+1
Ответы (2)
  1. 27 марта, 02:41
    0
    108: 2=56 см сторона кв-та

    (56+56) * 2=224 см

    ответ: периметр 224 см
  2. 27 марта, 03:52
    0
    108 кв. см.:27 = 4 кв. см.

    Следователно страната на еднаквите квадрати е 2 см. Следователни периметъра на всеки от 27 те квадрата е 2*4=8 см. Фигурата може да бъде със страни 2 и 54 см. Периметърът ще е 2*2+54*2=112 см.