0.3 * (6-3 у) = 4.5-0.8 * (у-9)

+5
Ответы (1)
  1. 24 марта, 22:30
    0
    1,8-0,9 у=4,5-0,8 у+7,2

    -0,9 у+0,8 у=4,5+7,2-1,8

    -0,1 у=9,9 / : (-0,1)

    у=-99