11 1/7 - (5 4/7 + 3 6/7)

+1
Ответы (1)
  1. 7 октября, 04:38
    0
    11 1/7 - (5 4/7 + 3 6/7) = 1 5/7

    1)

    5 4/7 + 3 6/7 = 8 10/7 = 9 3/7

    2)

    11 1/7 - 9 3/7 = 10 8/7 - 9 3/7 = 1 5/7