3 3/4 * 5/12 * 8/15 =

1 5/6 * 8 2/11 * 4/9 =

2 1/27 * 3 1/5 * 7 4/11 =

+2
Ответы (1)
  1. 2 апреля, 08:29
    0
    1 5/6 * 8 2/11 * 4/9 = 11/6 * 90/11 * 4/9 = (11*90*4) / (6*11*9) = 20/3 = 6 2/3

    2 1/27 * 3 1/5 * 7 4/11 = 55/27 * 16/5 * 81/11 = (55*16*81) / (27*5*11) = 48