14-6=14-4

15-9=15-5

11-8=11-1

12-8=10-8

13-7=10-7

16-8=10-8

+4
Ответы (1)
  1. 14 апреля, 11:19
    0
    14-6 = (14-4) - 2=10-2=8

    15-9 = (15-5) - 4=10-4=6

    11-8 = (11-1) - 7=10-7=3

    12-8=2 + (10-8) = 2+2=4

    13-7=3 + (10-7) = 3+3=6

    16-8=6 + (10-8) = 6+2=8