Решите

5/9+2/3, 1/12+3/4, 1/2+3/4, 17/1000+81/100

+4
Ответы (1)
  1. 7 ноября, 00:25
    0
    1) 5/9+2/3=5/9+6/9=11/9

    2) 1/12+3/4=1/12+9/12=10/12=5/6

    3) 1/2+3/4=2/4+3/4=5/4

    4) 17/1000+81/100=827/1000=0,827