Помогите!

(х+8) ³=64 (х+8)

+3
Ответы (1)
  1. 14 июля, 17:54
    0
    (х+8) ³=64 (х+8)

    x+8=0

    x=-8

    Делим на x+8 лево право

    (x+8) ²=8²

    ! x+8!=8

    x+8=8

    x=0

    x+8=-8

    x=-16

    отвеь - 16 - 8 0