A) (3 3/5 - 2 1/15) * 5

б) (1 14/17 - 1 1/34) * 34

+3
Ответы (1)
  1. 12 января, 13:29
    0
    А) (33/5-21/15) * 5 = (99/15-21/15) * 5 = (78/15) * 5=26 Б) (114/17-11/34) * 34 = (228/34-11/34) * 34 = (217/34) * 34=217