1/2 x + 1/3 x + 1/4 x = 26/27

+5
Ответы (1)
  1. 31 июля, 13:17
    0
    6/12 х + 4/12 х + 3/12 х = 26/27

    13/12 х = 26/27

    х = 26/27 : 13/12 = 26/27 * 12/13 = 24/27 = 8/9