Какую часть окружности пройдёт конец минутной стрелки за 30 мин, за 15 минут, за 20 минут, за 45 минут, за 40 минут

+1
Ответы (2)
  1. 2 декабря, 17:41
    0
    Вся окр=60 мин

    за 30 мин 30/60=1/2

    за 15 мин 15/60=1/4

    20 мин 20/60=1/3

    45/60=3/4

    40/60=2/3
  2. 2 декабря, 18:14
    0
    За 30 минут 1/2 часть; за 15 минут 1/4; за 20 минут 1/3; за 45 минут 3/4, а за 40 минут 2/3