16-9,5 у=3 у+21 помогите

+1
Ответы (1)
  1. 13 ноября, 03:28
    0
    16-9,5y=3y+21

    -9,5y-3y=21-16

    -12,5y=5

    y=5: (-12,5)

    y=-0,4