7.9 * (1 1.6-1:1 1.19-1.15) + 4 2.5:24

+5
Ответы (1)
  1. 26 сентября, 02:27
    0
    (11.6 - 1 : 11.19 - 1.15)

    -1:11,19 ≈ - 0.09

    11.6 - (-0, 09) = 11,6+0.09=11,69

    11,69-1.15=10,54

    7.9*10,54=83, 266

    42,5:24=1,77

    83, 266+1,77≈85