1. (-16) : (-4) + (-51) : 3=

2. (-1,8+3,4-2,2) : 50=

3. ((-7) * 3,5+20) * (0,6) =

4. ((71-3,8 * (-1,5)) : (-1,3) =

+5
Ответы (2)
  1. 12 марта, 02:36
    0
    1) (-16) : (-4) + (-51) : 3 = 4-17=-13

    2) (-1,8+3,4-2,2) : 50 = - 0,6 : 50 = - 0,012

    3) ((-7) * 3,5+20) * (0,6) = - 4,5*0,6 = - 2,7

    4) ((71-3,8 * (-1,5)) : (-1,3) = (71+5,7) : (-1,3) = 76,7: (-1,3) = - 59
  2. 12 марта, 03:08
    0
    1. (-16) : (-4) + (-51) : 3=11

    2. (-1,8+3,4-2,2) : 50=0,0102

    3. ((-7) * 3,5+20) * (0,6) = 26,5

    4. ((71-3,8 * (-1,5)) : (-1,3) = 5,07