12-13,2: (3 11/21-2 4/15)

+3
Ответы (1)
  1. 14 января, 00:11
    0
    1) 74/21 - 34/15 = 740/210 - 476/210 = 264/210

    2) 132/10 : 264/210 = 132/10 * 210/264 = 21/2 = 10 1/2 = 10,5

    3) 12 - 10,5 = 1,5