16

(5107-107 х6+35) : 25=

+4
Ответы (1)
  1. 7 февраля, 18:05
    0
    (5107 - 107 * 6 + 35) : 25 = 180

    1) 107 * 6 = 642

    2) 5107 - 642 = 4465

    3) 4465 + 35 = 4500

    4) 4500 : 25 = 180