Имеет ли корни уравнение у3 (в кубе) = у*у

+1
Ответы (2)
  1. 19 декабря, 05:21
    0
    У3=у2

    у3-у2=0

    у2 (у-1) = 0

    у2=0 или у-1=0

    у=0 у=1

    Ответ: 0; 1
  2. 19 декабря, 08:09
    -1
    3 у=у^2

    3y-y^2=0

    y (3-y) = 0

    y=0 b 3-y=0

    y=3