Сравнить дроби а) 1/7 и4/21 б) 3/5 и 8/15 в) 3/5 и11/20 г) 4/7 и 16/28 д) 4/9 и8/15 е) 5/12 и7/18 ж) 37/115 и38/175 з) 9/65 и16/117

+2
Ответы (1)
  1. 30 ноября, 23:40
    -2
    1/7 и4/21=1/7*3=3/21 меньше 4/21

    3/5 и8/15=3/5*3=9/15 больше 8/15

    3/5 и11/20=3/5*4=12/20 больше11/20

    4/7 и16/28=4/7*4=16/28 = 16/28

    4/9 и8/15=4/9*5=20/45 меньше 8/15*3=24/45

    5/12 и7/18=5/12*3=15/36 больше 7/18*2=14/36

    37/115 и38/175=37/15 больше 38/175

    9/65 и16/117=9/65 меньше 16/117