1) (7/8-1/4) - 5/12

2) (5/9-1/3) - 1/6

3) (13/18-1/4) - 4/9

4) (3/4-5/12) - 1/5

5) (7/10-2/15) - 1/6

6) (17/18-5/12) - 2/9

+5
Ответы (2)
  1. 27 марта, 05:03
    0
    1) 1,25

    2) 3/56

    3) 1/36

    4) 7,5

    5) 0,4

    6) 11/36
  2. 27 марта, 06:03
    0
    1) (7/8-1/4) - 5/12 = 5/24

    1) 7/8-1/4=7/8-2/8=5/8

    2) 5/8-5/12=30/48-20/48=10/48=5/24

    2) (5/9-1/3) - 1/6=1/18

    1) 5/9-1/3=5/9-3/9=2/9

    2) 2/9-1/6=12/54-9/54=3/54=1/18

    3) (13/18-1/4) - 4/9=1/36

    1) 13/18-1/4=26/36-9/36=17/36

    2) 17/36-4/9=17/36-16/36=1/36

    4) (3/4-5/12) - 1/5=4/15

    1) 3/4-5/12=9/12-5/12=4/12

    2) 4/12-1/5=20/60-12/60=8/60=4/15

    5) (7/10-2/15) - 1/6=6/15

    1) 7/10-2/15=21/30-4/30=17/30

    2) 17/30-1/6=17/30-5/30=12/30=6/15

    6) (17/18-5/12) - 2/9=11/36

    1) 17/18-5/12=34/36-15/36=19/36

    2) 19/36-2/9=19/36-8/36=11/36