A) 0,2 * (-7,5) + (-2,5) * 1/5 б) - 36: (-6+24) - 18

+4
Ответы (1)
  1. 2 октября, 08:52
    0
    a) 0,2 * (-7,5) + (-2,5) * 1/5 = - 1,5-0,5 = - 2

    б) - 36: (-6+24) - 18 = - 36:18-18 = - 2-18 = - 20